abc – Art Berlin Contemporary 2014 / Angelika Markul

Bez tytułu / abc – Art Berlin Contemporary 2014

Angelika Markul

18 — 21.09 2014

Bez tytułu / abc – Art Berlin Contemporary 2014 — Angelika Markul

 

 
Na instalację “Untilted” składają się metalowe panele przytwierdzone do ściany oraz organiczne obiekty. Ich tajemniczy skład przypomina skamieliny lub resztki starożytnych światów. Poprzez pracę z tzw. „ubogimi materiałami” jak filc czy wosk, Angelika Markul przeobraża to, co industrialne w to, co ożywione, mineralne lub roślinne.
W kontraście do ustawionych w szeregu paneli pozostają zaprezentowane przez artystkę splątane, organiczne formy umieszczone w szklanych gablotach oraz zwisające ze ścian obiekty wykonane ze skóry, filcu oraz strzemion pokrytych woskiem.
Różnorodność relacji, które powstają pomiędzy linearnymi panelami oraz organicznymi obiektami zaprasza odbiorcę do odkrycia przestrzeni wystawienniczej w nowy i unikalny sposób. Poprzez instalację Angelika Markul tworzy intymną archeologię, posługując się kategoriami czasu, pamięci i transformacji. Dzięki organizacji przestrzeni wystawy, odbiorca może bezpośrednio i stopniowo wejść, w percepcję tajemniczego i ukrytego świata artystki.