Wystawa w ramach Warsaw Gallery Weeekend 2018
www.warsawgalleryweekend.pl

 

Woof woof woof.
Poo pee dee poop.
The Poet. The Golem. The Ghost and the book.
Capital. Crap. Crapital Club.
Crapitalism. Big Mac.
Black Thought.
Blue blood. Fake news. Tear drop.
Fake no. Fake nose. Fake sunset. Sunrise.
Free man. Dog dog. Hot god. Surprise.
Cold gold. Don't go!
Tea time, strange stranger.
Orange or orange or anger or danger?

Wystawie będzie towarzyszyć nowa książka Honzy Zamojskiego wydana przez prestiżowe francuskie wydawnictwo onestrar press.
www.onestarpress.com

„Word War Free" jest jednocześnie książką historyczną jak i futurystyczną poezją science-fiction. Wygrzebuje to, co już dawno spróchniałe i opowiada o tym, co czeka za rogiem. Bezczasowość tej książki jest jak najbardziej współczesna, a swoboda skojarzeń zbudowana na mocnym fundamencie gramatyki języka.
„Word War Free" jest ilustrowanym słownikiem pojęć definiujących świat, w którym wojna jest permanentnym, psychofizycznym stanem człowieka.
„Word War Free" jest ilustrowanym podręcznikiem gramatyki jakiegoś języka, w którym słowa znaczą coś lub nic, lub bardzo wiele.
„Word War Free" jest ilustrowanym opowiadaniem dedykowanym tym, dla których wolność jest zuchwałą karykaturą siebie samej.

Honza Zamojski
ur. 1981, mieszka i pracuje w Poznaniu (PL).

Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artysta, projektant i wydawca książek oraz kurator, który w swojej praktyce sięga po rozmaite media: od rysunku, przez rzeźby rysunkowe, aż po infografiki ze świata korporacji, czy poezję. Ta różnorodność odzwierciedla spektrum zainteresowań artysty, których fundamentem jest utopijna chęć uporządkowania i zrozumienia otaczającego świata. Honza Zamojski tworzy narracje, które przy spojrzeniu na jego praktykę z dalszej perspektywy, budują spójny, wielopoziomowy świat oparty na filozofii zwątpienia. Minimalistyczne w formie, ale bogate w znaczeniu symbole, abstrakcyjne kompozycje i figuratywne przedstawienia składają się na język wizualny, który rządzi się własną gramatyką i strukturą formalną. A tym, co często spaja pozornie odległe elementy, są prostota form, humor oraz dystans do siebie samego.

Autor kilkunastu książek ( m.in. „Love Letter", onestar press 2017, „Four Eggs Theory", self-published 2015, „Fishing with John", NERO 2013), laureat stypendiów Ministra Kultury i Visegrad Fund. Swoją twórczość pokazywał na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki (Warszawa), KUMU (Tallinn), Galerii Foksal (Warszawa), FUTURA (Praga), Museum Morsbroich (Leverkusen), Andrew Kreps Gallery (NYC), Frutta (Rzym) czy OSMOS (NYC). Autor cyklu wykładów „How it's made", prezentowanego m.in. w Centre Pompidou, MoMA Library, czy Printed Matter New York.

www.honzazamojski.tumblr.com

Przewiń do góry okna