Aleksandra Waliszewska / Sztuka Aleksandry Waliszewskiej na skórze / Zofia Krawiec / i-D

www.i-d.vice.com

“25 marca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przeniesione do nowego pawilonu nad Wisłą, zaprezentuje wystawę „Syrena herbem Twym zwodnicza”. Z tej okazji, Aleksandra Waliszewska, jedna z artystek, której prace będzie można obejrzeć na wystawie, zaprojektowała trzy wzory jednorazowych tatuaży.

„Prócz gadżetów w postaci jednorazowych tatuaży, powstała również seria kolekcjonerskiej porcelany. Wzory z tatuaży powtarzają się też na talerzach, po pierwsze jest to więc przeniesienie sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich na grunt trochę bardziej dostępny, demokratyczny, a przy tym mniej zobowiązujący, a po drugie będzie to też możliwość nowego manifestowania zainteresowania sztuką przy wykorzystywaniu medium własnego ciała. Dzięki tatuażom, można będzie mieć fragment wystawy zawsze ze sobą”, mówi Maciek Wołosiuk z Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Tatuaże Waliszewskiej nanosi się na skórę techniką kalkomanii, można zmyć je wodą. Każdy ze wzorów jest wariacją na temat postaci syreny. Jest więc syrena z mieczem i tarczą, syrena – wężyca oraz dwugłowa syrena. Drapieżne dziewczynki rysowane przez Waliszewską, to siostry oceanicznego potwora Cthulhu z opowiadań Lovecrafta. Teraz będzie można je kupić w Muzeum nad Wisłą za 5 złotych. Aleksandra Waliszewska przyznaje, że kocha gadżety.”

Read full article at www.i-d.vice.com

Due to the COVID-19 outbreak, the gallery will be temporarily closed. We ramain available for you via email: press@leto.pl | Ze względu na pandemię COVID-19 galeria jest zamknięta do odwołania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji mailowo: press@leto.pl