Maurycy Gomulicki / Różowe bąbelki, syrenki, zapiekanki, sushi – zobacz nowe neony Warszawy / Co Jest Grane24 / Magdalena Dubrowska

www.cojestgrane24.wyborcza.pl

Oficjalna nazwa tego wyjątkowej urody neonu brzmi Światłotrysk. Wysoka na 17 m konstrukcja przypominająca wielką szklankę różowej oranżady wypełnioną bąbelkami stanęła w żoliborskim parku Kępa Potocka w 2009 roku, a inicjatorem i autorem neonu jest artysta Maurycy Gomulicki. Projekt zrealizowała fundacja Bęc Zmiana. Różowe bąbelki znajdują się blisko bloków u zbiegu Gwiaździstej i ul. Krasińskiego, vis-a-vis Centrum Olimpijskiego.

Neon Youmiko Vegan Sushi, ul. Hoża 62

To kolejny neon projektu Maurycego Gomulickiego. Oświetla zielonym blaskiem wejście do wegańskiego sushi baru na ul. Hożej. Dziewczynka Youmiko pojawiła się tu w tym roku, a wykonał ją, jak zresztą większość współczesnych neonów w stolicy, warszawski rzemieślnik i mistrz neonowego fachu Jacek Hanak z firmy Hanak Reklamy Wizualne. Firmę tworzą spadkobiercy słynnego przedsiębiorstwa „Reklama”, które wykonało większość kultowych neonów w czasach PRL-u.