Maurycy Gomulicki / Chichis / Craving Beauty. Charity auction, 27.02.2017

www.artinfo.pl

Wszyscy doskonale wiedzą, że ulubionym kolorem Maurycego Gomulickiego jest różowy. Autor kultowego projektu Pink Not Dead! posiada imponującą kolekcję różowych przedmiotów, w tym wiele przywiezionych z najdalszych stron świata erotycznych gadżetów. Efektem jego współpracy z firmą Comforty jest para stolików nocnych w formie piersi. Lakierowane na intensywny róż meble zwieńczone są ciemnoróżowymi, toczonymi z drewna sutkami łączą więc w sobie wszystko, co w twórczości Gomulickiego najważniejsze: erotykę, popkulturę, design i oczywiście kolor różowy.

Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW” świętuje stulecie istnienia w odrodzonej formule: jako dynamicznie rozwijająca się organizacja entuzjastów sztuki, wspierających i zaangażowanych w życie Muzeum Narodowego w Warszawie. Aby w nadzwyczajny sposób uczcić setny jubileusz, członkowie Stowarzyszenia organizują I Bal Dobroczynny pod nazwą „Spragnieni piękna”, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz Muzeum. Zapowiedzią balu będzie kameralny, acz różnorodny i atrakcyjny pokaz dzieł polskiej sztuki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

27 lutego, na zakończenie karnawału, w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się I Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna” organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. Taka formuła umożliwia gromadzenie funduszy na rzecz Muzeum i jednocześnie odwołuje się do słynnych balów przygotowywanych przez przyjaciół zebranych wokół najznamienitszych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. W programie wieczoru zaplanowano aukcję, podczas której wylicytować będzie można atrakcyjne i unikatowe przedmioty, wśród nich przysługujący przez rok tytuł Darczyńcy MNW wraz z imienną tablicą umieszczoną w Muzeum czy oprawione drzazgi z podobrazia Pomarańczarki Aleksandra Gierymskiego wraz z certyfikatem autentyczności. Dla gości przygotowano specjalne pokazy tańca oraz możliwość sprawdzenia własnych umiejętności na parkiecie pod okiem zawodowych tancerzy, przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

www.przyjacielemnw.pl

photo: Ernest Wińczyk