Maurycy Gomulicki / Cycuszki / Spragnieni Piękna. Aukcja charytatywna, 27.02.2017

www.artinfo.pl

Wszyscy doskonale wiedzą, że ulubionym kolorem Maurycego Gomulickiego jest różowy. Autor kultowego projektu Pink Not Dead! posiada imponującą kolekcję różowych przedmiotów, w tym wiele przywiezionych z najdalszych stron świata erotycznych gadżetów. Efektem jego współpracy z firmą Comforty jest para stolików nocnych w formie piersi. Lakierowane na intensywny róż meble zwieńczone są ciemnoróżowymi, toczonymi z drewna sutkami łączą więc w sobie wszystko, co w twórczości Gomulickiego najważniejsze: erotykę, popkulturę, design i oczywiście kolor różowy.

Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW” świętuje stulecie istnienia w odrodzonej formule: jako dynamicznie rozwijająca się organizacja entuzjastów sztuki, wspierających i zaangażowanych w życie Muzeum Narodowego w Warszawie. Aby w nadzwyczajny sposób uczcić setny jubileusz, członkowie Stowarzyszenia organizują I Bal Dobroczynny pod nazwą „Spragnieni piękna”, z którego dochód przekazany zostanie na rzecz Muzeum. Zapowiedzią balu będzie kameralny, acz różnorodny i atrakcyjny pokaz dzieł polskiej sztuki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

27 lutego, na zakończenie karnawału, w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się I Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna” organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. Taka formuła umożliwia gromadzenie funduszy na rzecz Muzeum i jednocześnie odwołuje się do słynnych balów przygotowywanych przez przyjaciół zebranych wokół najznamienitszych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. W programie wieczoru zaplanowano aukcję, podczas której wylicytować będzie można atrakcyjne i unikatowe przedmioty, wśród nich przysługujący przez rok tytuł Darczyńcy MNW wraz z imienną tablicą umieszczoną w Muzeum czy oprawione drzazgi z podobrazia Pomarańczarki Aleksandra Gierymskiego wraz z certyfikatem autentyczności. Dla gości przygotowano specjalne pokazy tańca oraz możliwość sprawdzenia własnych umiejętności na parkiecie pod okiem zawodowych tancerzy, przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

www.przyjacielemnw.pl

fot. Ernest Wińczyk

LETO wyjeżdża na "czerwcówkę"! Zapraszamy ponownie na wystawę "Rozmiłowania I" już od najbliższego wtorku (5.06)