Honza Zamojski i Black Hole Generation (David Krňanský, Martin Lukáč, Julius Reichel) / DREAM BASEL, 14-19.06.2016

www.dreamfair.org

Dream to nowa seria internetowych prezentacji sztuki współczesnej, które przebiegają równolegle z uznanymi międzynarodowymi targami sztuki. Inauguracyjną edycją było Dream Hong Kong, która odbyła się w marcu w czasie targów w Hong Kongu. Kolejną edycją było Dream New York w maju, przebiegające równocześnie z targami w Nowym Jorku

Dream Basel
14 – 19 czerwca 2016

Honza Zamojski oraz artyści z grupy Black Hole Generation (David Krnansky, Martin Lukac, Julius Reichel), mimo użycia różnych mediów w podobny sposób podchodzą do realizacji działa sztuki. Efekt finalny jest syntetycznym przedstawieniem wynikającym z analizy wybranego tematu. Tematu, który bardzo często bierze się z intuicyjnego i osobistego postrzegania świata. W przypadku prac Honzy pierwszy intuicyjny szkic nabiera cech rzeźbiarskich, stając się obiektem wchodzącym w dialog z architekturą. Natomiast członkowie grupy BHG kontruują instalacje malarskie, które nierzadko wychodzą poza sztywne ramy płótna.

Praca Honzy Zamojskiego – „Two Retired Eggs”, była częścią solowej wystawy „Four Eggs Theory”, prezentowanej w galerii FUTURA w w Pradze w 2015 roku. Kilka miesięcy wcześniej artysta prowadził serię zajęć ze studentami praskiej szkoły artystyczno-przemysłowej (UMPRUM), w których uczestniczyli David Krnansky, Martin Lukac oraz Julius Reichel.